Mėgiamiausi lenktyninių žirgų užkandžiai


California Chrome prašo daugiau žirgų sausainių.
California Chrome prašo daugiau žirgų sausainių.
Kat Waldvogel nuotrauka

Greičiausi Amerikos lenktyniniai žirgai turi neįtikėtinai išlavintus skonio receptorius. Kuomet esi žirgų lenktynių superžvaigždė, mityba sudaryta iš avižų paprasčiausiai nedera. Juk šiek tiek pasmaližiauti – nieko blogo, ar ne?

Štai Kentukio derbio laimėtojas American Pharoah yra plačiai žinomas, kaip morkų megėjas. Jis taip pat jomis skanavo priešais žiniasklaidą, diena po savo pergalės Derbyje.

20150722_2
Eclipse Sportswire nuotrauka

Žemiau skaitykite apie mėgiamiausius garsių žirgų užkandžius.

 

Zenyatta – Guinness Stout

Treneris John Sherriffs pastebėjo, jog „žirgų lenktynių karalienė“ mėgo paskanauti garsiuoju Airijos alumi. Jis išsiaiškino, jog ši negers jokio kito alaus – tik Guinness Extra Stout… jokio Bud Light šiam žirgui!

Kitas lenktyninis žirgas, dėka jo trenerio Michael Dickson kasdieną gaudavęs Guinness, įmaišyto į jo pašarą (Zenyatta skanavo Guinness vieną), buvo pirmos pakopos laimėtojas Tapit, tapęs pagrindiniu veisliniu patinu Šiaurinėje Amerikoje. Zenyatta IR Tapit, galbūt tai kažką reiškia!

Visai tikėtina, kad 2013-ųjų Zenyatta ir Tapit palikuonis, kumeliukas Ziconic, greičiausiai irgi pamėgs alų.

 

Cigar – pipirmėtės

Pipirmetės plačiai naudojamos kaip lenktyninių žirgų skanėstas. Kalbant apie žirgą Cigar, reikėtų pabrėžti žodį „skanėstas“. Jo žokėjus Jerry Bailey apdovanodavo žirgą pipirmėtėmis po kiekvienų lenktynių. Nepaisant to, 1996-aisiais, kuomet jie lenktynese liko antroje vietoje, ir Bailey nuėjo aplankyti čempiono bei duoti jam paskanauti įprastinių pipirmėčių, išdidusis Cigar jų atsisakė. Ko gero, skanėstai skirti tik laimėtojams.

20150722_3
Cigar žirgų parke
Melissa Bauer-Herzog nuotrauka

 

California Chrome – Mrs. Pastures sausainiukai

Kokia trejų metu amžiaus California Chrome sėkmės paslaptis? Be abejonės, Mrs. Pastures sausainukai! Jei norite sužinoti, koks jų skonis, pažiūrėkite šį ABR bandymą su žmonėmis, atliktą Times aikštėje.

 

Lava Man – (beveik) viskas, kas išvardinta anksčiau

Lava Man žirgo silpnybė – tiek pipirmėtės, tiek Mrs. Pastures sausainukai. Tiesą sakant, jo gerbėjai siunčia jam dovanas:
20150722_4

 

Havre De Grace – saldžiosios bulvės

2011-ujų metų Eclipse Metų Žirgo apdovanojimo laimėtoja čempionato metu skanavo batatais. Nesakykite šiai 10 milijonų dolerių vertai kumelei (ši suma buvo pasiūlyta 2012 Keeneland lapkričio veisliniame pardavime), kad saldžiosios bulvės valgomos tik per Padėkos Dieną.

 

John Henry – šokoladinės spurgos

Du kart Metų Žirgo laimėtojas John Henry hipodrome buvo kietas riešutėlis, ir jis įrodė toks tebesąs savo paskutiniuose namuose, Ketukio žirgų  parke. John Henry nebuvo tas žirgas, kuriam galima atsukti nugarą, netgi jam sulaukus 32-ų 2007-aisiais, jo mirties metais. Bet paskutiniais jo gyvenimo metais buvo išsiaiškinta, kaip sušvelninti šio irzlaus senuko būdą – šokoladinėmis spurgomis. Keletas šių skanėstų ir John Henry kartais laikinai pamiršdavo savo nesuvaldomą būdą – bet tik kuriam laikui.

20150722_5

John Henry žirgų parke

Šaltinis: http://www.americasbestracing.net/en/the-latest/abrv/2015/5/9/favorite-snacks-of-famous-racehorses/
Vertimas: Simonas Viliūnas